W celu korzystania z pełnej funkcjonalności dziennika elektronicznego należy się logować przez stronę internetową. Aplikacja na smartfony może działać nieprawidłowo.
Jeśli nie mogą się Państwo zalogować do dziennika, to trzeba wejść na stronę: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminamiedzna , "Zaloguj", a następnie "Przywróć dostęp". Podobnie trzeba postąpić, jeśli w tym roku podali Państwo nowy e-mail.
Nowi użytkownicy logują się przez stronę: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminamiedzna, wybierają opcję: Załóż konto. Po wpisaniu e-maila, który został podany wychowawcy klasy zostanie przesłany na ten e-mail link aktywacyjny oraz informacje, jak dalej postępować.
Uwaga!
Uczniowie muszą zwracać uwagę, na którym przystanku wysiąść ze szkolnego autobusu. Proszę, aby rodzice poszli z dziećmi na przystanek, pokazali drogę z i do domu.
Należy zapoznać się z dokumentem: Procedura_przewozow.pdf
Procedura obowiązuje od 1 września 2021 r.
Oddział przedszkolny:
Dzieci z oddziału przedszkolnego wsiadają i wysiadają na przystanku przy cmentarzu we Frydku. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego przybycia po odbiór dziecka. Autobus nie będzie czekał na osoby spóźnione, pojedzie dalej, aż do ostatniego przystanku (czyli Frydek 1 koło skrzyżowania ul. Miodowej z ul. Leśną). Tam będzie czekał na odbiór dziecka, jednocześnie opiekun z autobusu będzie się kontaktował z rodzicami/opiekunami. W przypadku braku kontaktu i nieodebrania dziecka, zostanie powiadomiony dyrektor szkoły oraz policja.
Klasy pierwsze - dzieci do ukończenia 7. roku życia
Dzieci z klas pierwszych, które nie ukończyły 7 lat wsiadają i wysiadają na przystankach zgłoszonych w deklaracjach rodziców. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego przybycia po odbiór dziecka. Autobus nie będzie czekał na osoby spóźnione i pojedzie dalej, aż do ostatniego przystanku (czyli Frydek 1 koło skrzyżowania ul. Miodowej z ul. Leśną). Tam będzie czekał na odbiór dziecka, jednocześnie opiekun z autobusu będzie się kontaktował z rodzicami/opiekunami. W przypadku braku kontaktu i nieodebrania dziecka, zostanie powiadomiony dyrektor szkoły oraz policja.
Oświadczenie o korzystaniu lub niekorzystaniu z przewozów szkolnych
Jeśli chcą Państwo kogoś upoważnić do odbioru Państwa dziecka ze szkoły lub z autobusu szkolnego realizującego przewozy, to proszę o wydrukowanie i wypełnienie wybranego załączonego formularza (lub obu w razie potrzeby). Dzieci, które nie ukończyły 7 lat (liczy się data urodzin), nie mogą samodzielnie wracać do domu.
upowaznienie_do_odbioru_ucznia_do_7_roku_zycia_-_przewoz-_RODO.pdf
upowaznienie_do_odbioru_ucznia_do_7_roku_zycia_RODO.pdf
Druk można również otrzymać w sekretariacie szkoły.
Formularz należy złożyć w sekretariacie szkoły do 31 sierpnia 2021 r., jeśli dziecko korzysta z przewozów.
Jeśli przewożą Państwo dziecko indywidualnie, to formularz trzeba złożyć najpóźniej do dnia, w którym osoba upoważniona odbierałaby dziecko ze szkoły.
W roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom korzystającym ze szkolnych przewozów, oczekującym na odjazd autobusu szkolnego.
Rodzice/opiekunowie prawni, którzy ze względu na czas pracy obojga rodziców/opiekunów prawnych lub inne uzasadnione okoliczności, potrzebują opieki świetlicowej dla swojego dziecka, zobowiązani są do jak najszybszego złożenia wniosku w sekretariacie szkoły - lokalizacja: ul. Przemysłowa 7, 43-225 Wola.
Wniosek dostępny jest tutaj: WNIOSEK-O-PRZYJECIE-DZIECKA-DO-SWIETLICY-SZKOLNEJ-2021.pdf oraz w sekretariacie szkoły.
Jeśli uczeń nie będzie jechał do szkoły lub wracał ze szkoły wyznaczonym autobusem szkolnym w określonych godzinach, rodzice zobowiązani są do samodzielnego przyprowadzenia/odbioru dziecka do/ze świetlicy.
Regulamin świetlicy: regulamin_swietlicy_2021-2022.pdf
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie przygotowała cykl spotkań online dla nauczycieli oraz rodziców, by pomóc dzieciom i młodzieży w sytuacji kryzysu psychicznego. Specjaliści doradzą, jak wzmacniać wewnętrzną motywację w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pomogą także rodzicom, którzy wyrażą taką chęć. To działania wdrażane po spotkaniach z pedagogami i psychologami z gminnych i powiatowych szkół, które odbywały się jeszcze przed rozszerzeniem ograniczeń.
Na swoim profilu społecznościowym Pani Barbara Bandoła – Starosta Pszczyńska zaprasza do kontaktu z poradnią. Psychologowie i interwenci kryzysowi czekają na telefon siedem dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 18.00 tel. 502 644 363
źródło: https://www.facebook.com/BarbaraBandolaStarostaPszczynski
Strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia
Infolinia Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590
Infolinia całodobowa Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach - całodobowa infolinia 512-370-717; 517 497 829
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach - całodobowa infolinia 32 351 23 00
Infolinia PZU czynna w godzinach od 8.00 do 20.00 dla wszystkich pacjentów (również nieubezpieczonych) 22 5051198
Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Tychy MEGREZ 32 325 51 48, 887 277 811.
Pozostałe kontakty Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.