• Wniosek do świetlicy

W roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom korzystającym ze szkolnych przewozów, oczekującym na odjazd autobusu szkolnego.

Rodzice/opiekunowie prawni, którzy ze względu na czas pracy obojga rodziców/opiekunów prawnych lub inne uzasadnione okoliczności, potrzebują opieki świetlicowej dla swojego dziecka, zobowiązani są do jak najszybszego złożenia wniosku w sekretariacie szkoły - lokalizacja: ul. Przemysłowa 7, 43-225 Wola.

Wniosek dostępny jest tutaj: WNIOSEK-O-PRZYJECIE-DZIECKA-DO-SWIETLICY-SZKOLNEJ-2021.pdf oraz w sekretariacie szkoły.

Jeśli uczeń nie będzie jechał do szkoły lub wracał ze szkoły wyznaczonym autobusem szkolnym w określonych godzinach, rodzice zobowiązani są do samodzielnego przyprowadzenia/odbioru dziecka do/ze świetlicy.

Regulamin świetlicy: regulamin_swietlicy_2021-2022.pdf​​​​​​​

• Wyprawka dla ucznia klasy I

• Akcja "Lekki tornister"

• Pomoc w sytuacji kryzysu psychicznego

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie przygotowała cykl spotkań online dla nauczycieli oraz rodziców, by pomóc dzieciom i młodzieży w sytuacji kryzysu psychicznego. Specjaliści doradzą, jak wzmacniać wewnętrzną motywację w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pomogą także rodzicom, którzy wyrażą taką chęć. To działania wdrażane po spotkaniach z pedagogami i psychologami z gminnych i powiatowych szkół, które odbywały się jeszcze przed rozszerzeniem ograniczeń.

Na swoim profilu społecznościowym Pani Barbara Bandoła – Starosta Pszczyńska zaprasza do kontaktu z poradnią. Psychologowie i interwenci kryzysowi czekają na telefon siedem dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 18.00  ☎️tel. 502 644 363
    źródło: https://www.facebook.com/BarbaraBandolaStarostaPszczynski

• Koronawirus - przestrzegaj podstawowych zasad

• Koronawirus

Strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia

Infolinia Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590

Infolinia całodobowa Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach - całodobowa infolinia 512-370-717; 517 497 829

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach - całodobowa infolinia 32 351 23 00

Infolinia PZU czynna w godzinach od 8.00 do 20.00 dla wszystkich pacjentów (również nieubezpieczonych) 22 5051198

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Tychy MEGREZ 32 325 51 48, 887 277 811.

Pozostałe kontakty Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

MEN Plakat

Ulotka informacyjna

• Ogłoszenie MEN

Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.