Profil szkoły Historia Patron szkoły Historia szkolnictwa we Frydku i Gilowicach

Historia

Historia szkoły zaczyna się w 1881 r., kiedy to otworzono we Frydku szkołę. Do szkoły tej uczęszczali od I wojny światowej także uczniowie z sąsiedniej wsi - Gilowic. W 1968 r. oddano do użytku nowy budynek szkolny, który zastąpił stary, mocno już zniszczony. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku to placówka przyjazna dzieciom, w której można się rozwijać i realizować zainteresowania. Od wielu lat szczególną wagę przywiązuje się do edukacji regionalnej i artystycznej. W szkole jest wiele pamiątek regionalnych, a także zebrano dużą kolekcję oryginalnych pszczyńskich strojów ludowych. Szkoła może się poszczycić istniejącym od roku 1973 roku Zespołem Pieśni i Tańca Frydkowianie.