Wkręceni w czytanie Mamy niepodległą! Bakcyl Czytać każdy może Zdrowo jem, więcej wiem Gotowi na wiedzę Giganci Edukacji Świetlica szkolna

Zdrowo jem, więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem- podsumowanie projektu
Jesienią klasy drugie i trzecie przystąpiły do udziału w XI edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a objętego honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Konrnhauser-Dudy. Jego celem było podniesienie poziomu wiedzy dzieci oraz ich rodziców na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Konkurs trwał od października 2020 r. do lutego 2021 r.
W ramach projektu przeprowadzono w klasach wiele interesujących zajęć dotyczących zdrowego odżywiania. Uczniowie wykonali plakaty zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz jedzenia warzyw oraz owoców. Dzieci wykonywały pyszne sałatki owocowe, jogurty oraz zdrowe kanapki. Przygotowywały przedstawienie „Na straganie”, które prezentowały na szkolnym FB. Wykonywały jadłospisy, a zdobytą wiedzą podzieliły się z rodzicami i w warunkach domowych przygotowywały zdrowe dania.
Z realizacji każdego zadania w poszczególnych etapach opiekunowie zespołu sporządzili sprawozdanie zgodnie z wcześniej ustalonymi wytycznymi.
Do projektu przystąpiło ponad 300 zespołów z całej Polski. Klasa IIB pod nazwą „Zdrowe Frydziaki” zajęła 19 miejsce w Polce z ilością punktów - 403, klasa 3B pod nazwą „Fitrzeciaki” zajęła 23 miejsce z ilością punktów - 399, klasa 2A „Gang Witamin” zdobył 341,67 punktów – 65 miejsce, a klasa 3A „Sportowcy” uzyskała 247 punktów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę i zaangażowanie.