Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2021

Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2021! Nasi uczniowie na koncercie w Telewizji Polsat!

Tego nie da się opisać… tyle emocji, wrażeń… tyle zaśpiewanych kolęd w pięknej scenerii oraz w wyjątkowych strojach! W wigilię świąt Bożego Narodzenia mogliśmy obejrzeć piękny koncert kolęd w Telewizji Polsat.

16 grudnia 2021 r. uczniowie Zespołu Pieśni i Tańca „Frydkowianie” wzięli udział w wielkim wydarzeniu, jakim było nagranie do programu „Wielkie Kolędowanie z Polsatem” w Kościele Mariackim w Katowicach. Wśród wykonawców na ekranie mogliśmy zobaczyć  m.in. Anię Rusowicz, Antka Smykiewicza, Michała Jurkiewicza, Patryka Cebulskiego, Adama i Jakuba Zdrójkowskich, Piotra Sołoduchę, Chór ZPiT „Śląsk”, Natalię Kukulską, Igora Herbuta, Alicję Majewską, Halinę Mlynkovą, Viki Gabor, Golec uOrkiestrę, Dawida Kwiatkowskiego, zespół Enej, Krzysztofa Cugowskiego z synami: Piotrem i Chrisem.

Zaproszenie na nagranie było wielkim wyróżnieniem dla ZPiT „Frydkowianie”. Emocji i ciężkiej pracy było co nie miara. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem pod opieką kierownika artystycznego zespołu – Zygmunta Pyrka oraz przy wsparciu pań: Aleksandry Nowotko i Karoliny Brzenczek wzięli udział w przygotowaniach i próbach przed nagraniami oraz wielkim występem. Nieocenioną pomocą byli Rodzice uczniów – dbający o obecność ich dzieci na próbach, przygotowujący stroje, a nade wszystko zawsze wspierający. Dzięki temu uczestnicy występu zaprezentowali wysokie walory głosowe i muzyczne oraz pięknie prezentowali się w śląskich strojach.

W dniu wyjazdu wszyscy uczestnicy byli bardzo podekscytowani. Po przybyciu na miejsce mieli okazję zobaczyć, jak wygląda profesjonalne nagranie. Największą radością dla dzieci z zespołu było spotkanie na żywo z gwiazdami, które do tej pory mogli tylko zobaczyć w mediach. Każdy chciał otrzymać autograf oraz zrobić zdjęcie z gwiazdą. Artyści i celebryci bardzo chętnie pozowali do zdjęć. Zespół zrobił na wszystkich bardzo dobre wrażenie na nagraniach, co więcej – to również gwiazdy prosiły o pamiątkowe zdjęcie z naszymi małymi artystami. Radości nie było końca!

Zespół był świetnie przygotowany. Występ, nagrania oraz próby nie wymagały powtórzeń. Organizatorzy byli pod ogromnym wrażeniem poziomu umiejętności naszych uczniów. Pochwały dla zespołu płynęły przede wszystkim za zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do zadania, przed którym stanęliśmy.

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy. Radosne przygotowania, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wzruszenia przy wigilijnym stole oraz radość z upragnionych prezentów sprawiają, że chętnie wracamy do tych wspaniałych chwil. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem” było dla nasz wszystkich okazją do ponownego odkrywania Bożonarodzeniowej tajemnicy. Cieszymy się, że wspólny wysiłek włożony w przygotowanie do występu zaowocował tak inspirującym i niezwykłym wydarzeniem.

W radosnych nastrojach i pozytywnym nastawieniu jesteśmy gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań artystycznych dla zespołu.